O autorze
Im dłużej żyję, tym bardziej nie lubię świata. Im lepiej poznaję homo sapiens, tym bardziej żal mi innych zwierząt. Jest dla mnie szokujące, że znakomita większość intelektualistów nie zajmuje się niczym poza sprawami ludzi – tak jakby inne gatunki były gorsze. Niestety, również większość pisarzy obarczona jest tą antropocentryczną ślepotą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na przykład tak pogardzana przez ludzi świnia – w hierarchii wartości etycznych stoi znacznie wyżej od człowieka. Chociażby dlatego, że nie zabija, nie znęca się, nie dręczy. Zadaniem światłego, świadomego człowieka powinna być walka o ograniczenie ilości cierpień. Tych zadawanych innym gatunkom, i tych, które zadajemy sobie nawzajem. To jedyny sensowny cel życia.

Trochę więcej konkretów o mnie.

BIBLIA DLA KOBIET

Ostatnio rynek czytelniczy zalany jest literaturą dewocyjną. Co ciekawe, dzieła te trafiły pod strzechy, to znaczy do supermarketów. Minęły już czasy, kiedy tylko oddziały Poczty Polskiej wyglądały jak stragany odpustowe pod bazyliką. Teraz również w największych hipermarketach witają nas stoiska z dewocjonaliami, jak to widać na załączonym obrazku.

Dzieła siostry Faustyny (głównie przepisy kulinarne w dziesiątkach tomów), rozważania różańcowe o objawieniach fatimskich, mądrości Jana Pawła, a przede wszystkim różne warianty biblii dla różnych grup wiekowych: biblia dla dzieci, biblia dla młodzieży, biblia dla starszej młodzieży…Trochę mnie dziwi, że ludzie wierzący pozwalają na takie przeinaczanie ksiąg świętych, czyli dzieł w których każde słowo, każdy wers, są przecież pisane pod dyktando Ducha Świętego. Moim pierwszym odruchem było zawiadomić prokuraturę o przestępstwie obrazy uczuć religijnych, ale zaraz odrzuciłem tę myśl na rzecz bardziej praktycznego pomysłu: przyłączyć się do trendu, zasilić szeregi samozwańczych ewangelistów i samemu napisać kilka wariantów biblii, dla różnych grup czytelniczych.

Zadzwoniłem do mojego wydawcy, a on zachwycił się pomysłem, i od razu podpisał ze mną umowy na następujące dzieła:

Biblia dla nastolatek
Maria Magdalena chce kupić stringi, obsługa sklepu z bielizną donosi o tym sanhedrynowi, ukamienowanie.

Biblia dla kobiet
szatan kusi Matkę Boską tabletką Ella, Matka Boska z oburzeniem odmawia, w tym momencie święty Jerzy, który wpadł z wizytą, wyciąga dzidę spod krzesła i przebija szatana.

Biblia dla babć
Święty Piotr zaprzyjaźnia się ze Świętym Tadeuszem, zakładają firmę Pecunia non olet, i prowadzą sprzedaż opłatków w świątyni. Która babcia nie ma oszczędności, może po prostu przepisać mieszkanie. Promocja pod hasłem opłatek plus – mieszkanie minus.

Biblia dla prawników.
Zmień trójpodział na czteropak! Tom sponsorowany przez browar częstochowski.

Biblia dla dziadków.
Zmień czteropak na sześciopak. Tom sponsorowany przez zakład pogrzebowy "Wieczny odpoczynek".

Biblia dla szwagrów.
Jak rozpalić grilla przy pomocy gorejącego krzaka na pustyni, gdy nie ma podpałki.

Biblia dla transwestytów – porady jak się samemu ukamienować.

Biblia dla gejów – metody leczenia zboczenia "kuracją hosanna", na podstawie przepisów ze Starego Testamentu zebranych przez Natchnionego Wielebnego i opublikowanych w dziele "Dieta Alleluja!"

Biblia dla niemowląt – zdjęcia rozkawałkowanych płodów, dużo krwi.

Biblia dla 18% wyborców – same obrazki.

Moje Biblie wkrótce będą gotowe, i znajdą się w handlu. Sieci marketów zamówiły już trzydzieści milionów każdej. Pisze mi się bardzo łatwo, nigdy jeszcze myśli nie rodziły się w mojej głowie w takim tempie, zupełnie jakby je ktoś podsuwał, a palce nigdy nie skakały po klawiaturze z tak zawrotną szybkością. Mam wrażenie, jakbym to nie ja pisał, lecz Duch Święty.
Trwa ładowanie komentarzy...