O autorze
Im dłużej żyję, tym bardziej nie lubię świata. Im lepiej poznaję homo sapiens, tym bardziej żal mi innych zwierząt. Jest dla mnie szokujące, że znakomita większość intelektualistów nie zajmuje się niczym poza sprawami ludzi – tak jakby inne gatunki były gorsze. Niestety, również większość pisarzy obarczona jest tą antropocentryczną ślepotą. Mało kto zdaje sobie sprawę, że na przykład tak pogardzana przez ludzi świnia – w hierarchii wartości etycznych stoi znacznie wyżej od człowieka. Chociażby dlatego, że nie zabija, nie znęca się, nie dręczy. Zadaniem światłego, świadomego człowieka powinna być walka o ograniczenie ilości cierpień. Tych zadawanych innym gatunkom, i tych, które zadajemy sobie nawzajem. To jedyny sensowny cel życia.

Trochę więcej konkretów o mnie.

PRZESTĘPCZOŚĆ PLUS

Za komuny złodzieje włamywali się do samochodu, w którym właściciel zostawił siatkę z zakupami. Rozbijali szybę po to, żeby ukraść kilo ziemniaków, trzy cykorie i trochę pomidorów. Teraz wydaje się to śmieszne. Ale w tamtych czasach taki łup miał swoją wartość. Gwałtowne zubożenie społeczeństwa, które będzie nieuchronnym efektem działalności PiS-u, przyniesie właśnie taki efekt: ludzie będą kradli.

Bo będą biedni. Bo hiperinflacja (która też nas czeka nieuchronnie) sprawi, że za pięćset złotych będą mogli kupić coraz mniej. Czeka nas więc fala drobnej przestępczości. Ale czy tylko drobnej? Drobna przestępczość jest pożywką dla większej. Drobna przestępczość nieuchronnie dostaje się pod kontrolę coraz większych i lepiej zorganizowanych struktur.

Wrócą czasy polski gangsterskiej. Napady na tiry, i nie będzie to obrzucenie kamieniami przez zdesperowanych i głodnych uchodźców, tylko odstrzelenie kierowcy przez dobrze wypasionych, rdzennie słowiańskich, czysto polskich bandytów i uprowadzenie tira.

Na parkingach znów będzie pełno tłuczonego szkła z rozbitych szyb samochodowych. Koszty ubezpieczeń wzrosną.

W polskich sklepach znów pojawią się napisy "nie wchodzić z torbą" i trzeba będzie zostawiać plecak na przechowanie u kasjerki, bo w plecaku można wynieść coś kradzionego. W niemieckich sklepach w strefie przygranicznej znów pojawią się, jak w latach 90, tekturki z napisem "Polacy! Wy tu nie kradnijcie!"

Kolejnym skutkiem będzie niepewność. Wszechobecne poczucie zagrożenia. Niepokój. Skoro na każdym kroku mogą nas okraść, trudno czuć się zrelaksowanym.

Przestępczość plus będzie bonusem, wartością dodaną, skutkiem ubocznym dojścia do władzy tej grupy, której działanie też jest przestępcze. I to jest jeszcze jeden czynnik, który sprawi, że przestępczość nieuchronnie będzie wzrastać: przykład idzie z góry. Skoro władza rozkrada państwo, obywatele czują się rozgrzeszeni. Zachęceni.

Czy przestępczość plus będzie naprawdę skutkiem ubocznym? A może wkalkulowanym? Społeczeństwo terroryzowane przez przestępców jest łatwiejsze do manipulowania. Prawie każda władza dyktatorska używa tego chwytu.
Trwa ładowanie komentarzy...